понеделник, април 21, 2025

В Одрин вдигнаха ръце от нашенците

Date:

Сподели новината.

Камарата на шофьорите и автомобилистите в Одрин иска да се изгради специална автогара за българските автобуси, които превозват туристи в града.

Председателят на камарата Али Шахин, каза, че българските автобуси създават интензивен трафик в Одрин и това води до проблеми в основните пътни артерии на граничния град, предаде БНР.

 

„Казахме за проблема на валията и на кмета. Стана ясно, че подготвят един вид туристическа автогара, където да пристигат автобусите от чужбина. Това е много важно както за трафика в града така и за малкия бизнес и гражданите, защото туристическите автобуси блокират движението.“

Броят на българите, предпочитащи да пазаруват в Турция, непрекъснато расте заради евтините стоки от първа необходимост.

Всяка седмица стотици българи пристигат в Турция с организирани турове до Одрин, Истанбул и Чорлу.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Скръбна вест! Почина папа Франциск

Починал е главата на Римокатолическата църква папа Франциск, предават...

Извънредно: Кървав ужас в навечерието на Великден край Девин

Автомобил е обърна по таван по пътя Широка лъка...

Правителството оцеля

Правителството на Росен Желязков оцеля и при втория вот...

Трагедия край Пловдив: Жена загина, малко дете в критично състояние!

Тежка катастрофa е настъпила след 19 ч. на околовръстния път...