сряда, април 16, 2025

В НХК ще се проведе кръг от националния фолклорен конкурс „Бъдност за талантите на България“

Date:

Сподели новината.

Тази събота, 23 февруари, от 16.00 часа в Културен дом на Нефтохимика ще се проведе регионален кръг от Националния фолклорен фестивал-конкурс „Бъдност за талантите на България“.

Конкурсът се провежда в шест квалификационни етапи. Фолклорната надпревара ще приключи в София на 10, 11 и 12 май и е част от Националната кампания „Да запалим и съхраним огъня български…!“.

Конкурсът се организира от Български арт и фолклорен център „Нестия“, фондация „Бъдност за талантите на България“ и Делта център за изкуства и култура.

Първите районни кръгове се състояха в Добринище, Гоце Делчев, Сандански, Ботевград, Хасково, Пловдив и Пазарджик. След Бургас фестивалът продължава в Сливен, Ямбол и Стара Загора.

За повече информация, регламент и заявка за участие на www.nestia-festivals.com; www.bgartnestia.alle.bg; www.nestia-folkcntre.hit.bg.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

24-годишен от Радомир счупи абсолютен рекорд по промили алкохол на пътя

Задържан е 24-годишен водач на автомобил с 4,1 промила...

Русе ще има функционално летище

До шест месеца летище Русе ще разполага с генерален...

Пивоварите се похвалиха – продажбите на бира са дали над 435 млн. лв. на бюджета

Съюзът на пивоварите в България (СПБ) отбеляза 20-ата си...

Министерство на енергетиката застава твърдо зад Закона за ВЕИ

Министерство на енергетиката твърдо зад Закона за ВЕИ. Това стана...