понеделник, ноември 25, 2024

Ромската фамилия, която кара Ферари

Date:

Сподели новината.

Ферари 458, развива до 320 километра в час, цена 205 хиляди евро, 240 хиляди с екстрите. Такава кола не може да си позволи всеки, но това не важи за ромската фамилия – Хорват/Николини/Худорович в Италия.

Прокуратурата започна голямо разследване на базата на данъчни проверки, които показват, че с декларираните си доходи, ромите няма как да си купят такава кола, като Ферарито не е единственото луксозно возило, което притежават. Немалка част от фамилията са криминално проявени, осъждани са за кражби и грабежи. Според полицията те живеят от печалбата от престъпната си дейност.{josociallocker}

Действието се развива близо до Бергамо, в градчето Грасобио, където живее фамилията. Естествено Ферарито не остава незабелязано. То е сиво, кабриолет и достатъчно лъскаво, за да привлича внимание.

В действителност данъчните в Италия от години наблюдават ромската фамилия. Но от известно време не е ясно къде точно се намира Ферарито, което прокуратурата толкова иска да конфискува. Има вероятност да е било продадено.

Всъщност собственикът на луксозното возило се занимава именно с това – продава автомобили. Нищо, че е едва на 24 години.

Прокуратурата го разследва и за продажба на друго Ферари. По случая е образувано наказателно производство с двама обвиняеми за измама при продажба на Ферари. Купувачът е платил 135 хиляди евро по банков път, но така и не вижда колата на мечтите си.

Според данъчните, с тези пари 24-годишният ром е купил своето сребристо Ферари. Съдът обаче отхвърля искането на прокуратурата за конфискация на неговото возило. Магистратите не се съгласяват и за специално наблюдение на заподозряния мъж.

В Италия, за да бъде поставен някой под специално наблюдение, той трябва да бъде обявен за “обществено опасен”. Нужни са доказателства, че човекът има наклонност към престъпна дейност. В случая с рома обвинението за измамата с Ферарито не е достатъчна причина. Младият търговец на коли твърди, че има луксозни возила, сред които Ферари и Поршета, заради бизнеса си.

През 2016-та година 24-годишният млад мъж е купил автомобили за 815 хиляди евро и е продал за 635 хиляди евро. В базите данни обаче не фигурират данъчни декларации. Не са налични и проверки от страна на италианския НАП.

Мистерията със сребристото Ферари остава, разследващите са го виждали само два пъти, като тогава колата е била карана от братовчед на заподозрения.

Освен Ферари, ромската фамилия притежава също Бентли и Хамър, както и редовите Ауди, Мерцедес, БМВ и Волксваген. Семейството обаче търгува с тях, обясняват адвокатите.

Прокуратурата прави нови искания за конфискуване, съдът пак отказва.

Друг интересен факт е, че в семейство Худорович например, двама братя имат различни фамилни имена. Единият взима името на баща си, другият на майка си. Адресните им регистрации също са странни. Те са регистрирани на една и съща улица, но с различни номера, като някои от адресите не съответстват на реалното им място за живеене. Двама от ромите, родени около 1970 година, дори не са били записани при раждането им. Защото майка им е била само на 12 години. Извън факта за странните обичаи на фамилията, според данъчните, различните имена и адреси са за заблуда на властите, които да не могат да свържат делата на ромите.

На прицел на обвинението е и друг 24-годишен от фамилията, който търгува с коли, както баща си и брат си, но няма своя фирма. Според данъчните, той използва данните на роднините си. Приятелката му също продава автомобили, но регистрира фирма години след като е започнала дейността.

Ферарито и Бентлито се водят на името на фирмата, но според прокуратура всъщност са собственост на момчето. Затова обвинението иска да бъдат конфискувани. Съдът обаче продължава да счита, че купуването на колите се е случило преди да бъде направена измамата.

Има още един член на фамилията, на чието име се водят много коли. Това е жена от фамилията, не всички автомобили са суперлуксозни, има и редови Ситроени, и скъпи Мерцедеси.

През 2013-та година, тя регистрира фирма за търговия на коли, но за седалище на дейността е посочена необитаема къща. Само за няколко дни жената купува автомобили за 1 милион евро. Но според прокуратурата това е фиктивен бизнес. Жената е свързана с поредица измами, първата от 1988 година, последната от 2014 година. Обвинението иска конфискуването на 11 коли.

И в този случай съдът не уважи исканията на прокуратурата. Според магистратите случаите с измамите са стари. А собствеността на колите се оправдава с бизнеса.

В играта на котка и мишка между прокуратурата и съда за момента печелят членовете на ромската фамилия. Които ще продължат да карат необезпокоявани скъпите си возила, въпреки съмненията, че нямат пари да си ги позволят.{/josociallocker}

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Ще има ли войни за вода

Haмaлявaщитe pecypcи в cвeтoвeн мaщaб тpябвa дa ce paзглeждaт...

Hoвaтa вoйнa в Изpaeл вeчe yнищoжи индycтpия зa нaд $8 милиapдa

Maлĸo пoвeчe oт 48 чaca cлeд бeзпpeцeдeнтнaтa aтaĸa нa...

Българките в султанския харем

Филмовата сага „Великолепният век“ спечели телеманите не само в...

Румънски боен кораб удари мина в Черно море, която се взриви

Кораб на Военноморските сили (ВМС) на Румъния се удари...