неделя, април 20, 2025

Партията на Слави се разпада в Нова Загора и Сливен

Date:

Сподели новината.

Областният координатор на „Има такъв народ“ (ИТН) в Сливен Диньо Добрев обяви, че се оттегля от партията.

В отворено писмо до медиите той заяви намерението си да напуснe редиците на партията на Слави Трифонов като член и като областен координатор за област Сливен, считано от днес.

 

По думите му, неговото доверие не е било оправдано и са се случили поредица от събития и действия, които не съвпадали с желанието и ценностите му за смяна на модела в България.

В позицията се казва още, че независимо от политическата обстановка, той ще продължи да работи за страната и региона си.

С Диньо Добрев напускат партията и пет човека от Нова Загора, каза пред БТА д-р Мариела Красимирова, общински координатор на ИТН в Сливен.

Предстои избор на нов областен координатор. Д-р Красимирова уточни, че няма да бъде тя.

Партията продължава да следва принципите си, има последователност във всяко решение, каза тя, помолена да коментира политическата обстановка. От ИТН се готвят за нови избори. При последния вот през миналата година от област Сливен бе избран за народен представител Иван Клисурски от ИТН.

Структурата на партията в областта се състои от около 30 души, главно от общините Сливен и Нова Загора, каза още д-р Красимирова.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Извънредно: Кървав ужас в навечерието на Великден край Девин

Автомобил е обърна по таван по пътя Широка лъка...

Правителството оцеля

Правителството на Росен Желязков оцеля и при втория вот...

Трагедия край Пловдив: Жена загина, малко дете в критично състояние!

Тежка катастрофa е настъпила след 19 ч. на околовръстния път...

24-годишен от Радомир счупи абсолютен рекорд по промили алкохол на пътя

Задържан е 24-годишен водач на автомобил с 4,1 промила...