понеделник, април 21, 2025

Грипът върлува все по-страховито в Плевен

Date:

Сподели новината.

В Плевен и региона се повишава броят на засегнатите от грип и остри респираторни заболявания. Това сочат актуалните данни от Регионалната здравна инспекция /РЗИ/ в областния град, предава БТА.

За седмица нивото на заболелите се е повишило от 105,61 на 10 хиляди от населението, на 130,46 на 10 хиляди. Според епидемиолозите това е заболяемост, която се движи в обичайните за сезона граници, но е далече от епидемичните стойности.

В същото време се наблюдава намаление на капковите и чревни инфекции, както и болестите предавани по полов път. В отдел „Противоепидемичен контрол“ на РЗИ са регистрирали за седмица 29 подобни заболявания – с 13 по-малко, в сравнение с предходния период. Има 11 нови случаи на скарлатина, 9 на варицела, един на туберкулоза, два на сифилис и други.

В региона няма населени места на режимно водоподаване, уточняват от РЗИ – Плевен.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Скръбна вест! Почина папа Франциск

Починал е главата на Римокатолическата църква папа Франциск, предават...

Извънредно: Кървав ужас в навечерието на Великден край Девин

Автомобил е обърна по таван по пътя Широка лъка...

Правителството оцеля

Правителството на Росен Желязков оцеля и при втория вот...

Трагедия край Пловдив: Жена загина, малко дете в критично състояние!

Тежка катастрофa е настъпила след 19 ч. на околовръстния път...