четвъртък, април 24, 2025

Германия на косъм от чудовищен инцидент

Date:

Сподели новината.

 

Полицията в Германия съобщи, че са обезвредили подозрително устройство във влак през нощта в близост до западния град Кьолн на фона на тържествата по повод 30 г. от обединението на държавата, информира „Ройтерс“.

Вестник „Билд“ пише, че откритото устройство е самоделна бомба, която е способна да предизвика сериозни наранявания. Изданието допълва, че бомбата е била открита от чистач в картонена кутия, скрита в едно от купетата на влака.

Кучета на федералната полиция са потвърдили мястото на бомбата и специални сили са прегледали кутията с рентген преди да обезвредят бомбата.

„Билд“ пише още, позовавайки се на следователи, че все още не е ясно дали е неуспешна терористична атака, или опит за изнудване.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Жестока трагедия! Убиха българката Елеонора в Италия, оставя 3 сирачета

Още кръв по улиците на италианския град Салерно. Това...

Шолц печели изборите в Германия

Германия гласува след кратка, но напрегната предизборна кампания посред...

Цeнитe нa eлeĸтpoeнepгиятa в Гepмaния пaднaxa дo oтpицaтeлни cтoйнocти вчepa

Цeнитe нa eлeĸтpoeнepгиятa в Гepмaния вpeмeннo пaднaxa пoд нyлaтa...

Итaлиaнcĸaтa мaфия пeчeли €3,3 милиapдa гoдишнo oт тypизмa в cтpaнaтa

Opгaнизиpaнитe пpecтъпни гpyпи в Итaлия, пpecлeдвaщи yязвими бизнecи и...