вторник, април 8, 2025

Фирма от Видин е лидер в текстилния бранш! Дава заплати по 867 лева

Date:

Сподели новината.

Всички компании в топ 20 в сектор „Текстил и облекло“ са работили на печалба през 2018 г., като тя е най-висока за „Г анд А текстил“ (4.467 млн. лв.), „КНМ текстил“ (3.824 млн. лв.) и „Слам клоудинг“ (2.118 млн. лв.). Това показва класацията „Гепард“ за най-бързорастящите компании.

 

Лидер в секторната класация със 161% ръст на приходите е видинската „Слам клоудинг“ – производител на луксозни мъжки ризи по поръчка на възложителите. Компанията е създадена през 2015 г. с първоначална инвестиция около 2 млн. лв. и е собственост на германската „Слам клоудинг“, която е международното поделение на Seth – семейна фирма, създадена през 70-те години на ХХ век. Единствената й дейност е производство на луксозни мъжки ризи за световни марки. Видин е избран за инвестицията заради близостта до Западна Европа и връзката с Дунав мост 2, както и заради традициите в производството на мъжки ризи от времето на социализма и вече закритото предприятие „Вида“.

„Слам клоудинг“ работи за световни марки, сред които Ermenegildo Zegna, Massimo Dutti, Zara, Lacoste, Cortifiel, Hugo Boss, Peek&Cloppenberg и др., които периодично одитират българското предприятие за изпълнение на задължителните условия за труд и работно време, възнаграждение, безопасна и здравословна среда на работа, управленска система и опазване на околната среда.

„Още при стартирането на компанията си поставихме за цел да достигнем производство на 1500 бройки облекла на ден. Миналата година (2018 г. – бел. ред.) надхвърлихме тази цел, като достигнахме 1700 – 1800 бройки дневно при средносписъчен състав 115 души. Имахме много добър пазар, разполагаме с добре обучен екип, който споделя политиката на компанията за най-бързо и най-добро изпълнение на поръчките. С този състав надминахме производителността на труда във фабриката на групата в Бурса, която е известна със своята ефективност“, коментира за „Капитал“ Вяра Манева, генерален директор на „Слам клоудинг“. Тя уточни, че от създаването досега във фабриката са инвестирани над 6 млн. лева и са изплатени възнаграждения на бивши и настоящи работници за над 3.9 млн. лв. „Средната работна заплата за миналата година е била 867 лв. бруто, което е над средната работна заплата за страната“, посочи Вяра Манева. Част от социални придобивки за работниците и служителите включват ваучери за храна, безплатен транспорт, безплатна минерална вода, детска забавачка през летния период и др.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Продава се завод на изумителна цена в Асеновград

Още един индустриален обект в Пловдивска област е напът...

Цeнитe нa ĸoлитe нa cтapo y нac тpъгвaт нaдoлy – ĸaĸви ca тeндeнциитe нa пaзapa

Πaзapът нa yпoтpeбявaни aвтoмoбили в Бългapия тaзи щe пpeминe...

Πpиxoдитe нa Pycия oт пpoдaжби нa пeтpoл в EC ce cpинaxa пpeз янyapи

Oбщият oбeм нa дocтaвĸитe нa pycĸи пeтpoл зa cтpaнитe...

Продава се голям ТЕЦ край Гълъбово

Дали ще продължи работа на въглища ТЕЦ „КонтурГлобал Марица...