Сподели новината.

Със над  100 милиона лева по-малко ще бъде бюджетът на община Бургас за следващата година.

Със над  100 милиона лева по-малко ще бъде бюджетът на община Бургас за следващата година. Информацията бе оповестена официално, като точната цифра за 2016 година е 214 милиона лева. Голямата разлика в сумите се дължи най-вече на намалените средства, които ще бъдат усвоени по европрограми. През тази година сумата, която общината ще усвои от европейските фондове е около 160 милиона лева. 157 милиона пък са заложени като собствени приходи на общината. За 2016 година обаче корекциите са много сериозни, а общата рамка е с над 100 милиона лева по-малка. От община Бургас все още не са обявили какво ще е съотношението между собствени приходи и парите по европейски програми, но разликата идва най-вече заради по-малкото средства именно по отношение на фондовоте от ЕС. Намалената стойност на бюджета показва голямата зависимост на общината по това перо  и липсата на адекватни мерки за стимулиране на местната икономика, което би повишило приходите в хазната. В същото време от община Бургас обясняват, че имат готовност да усвоят много по-сериозни суми по европейските програми, но на този етип няма възможности за това. В следващите седмици ще започнат обществените обсъждания на проектбодюджета за 2016 година. Факт е обаче, че общината ще разполага с повече от 100 милиона лева по-малко, което ще се отрази на цялата дейност и обслужането на основните разходни  пера, както и на капиталовата програма.

събота, май 10, 2025

Ето кои са крадците, извършили крупна кражба в Карнобат, намесен е и полицейски служител

Date:

Сподели новината.

%0-годишният Атанас Димов Коев, 50-годишният Ангел Атанасов, 45-годишният Сава Киряков, 56-годишният Мартин Андреев и 62-годишният Бехчет Якуб са само част от задържаните лица при вчерашната акция на ОДМВР-Бургас край жп гарата в Карнобат. Общият брой на арестуваните е 22-ма, като сред тях има и служител на районното управление в Карнобат, който също се е озовал с белезници и е замесен в кражбата, твърди „Флагман“.

Източник от разследването допълни, че по време на операцията е извършено претърсване в дома на униформения служител, като в къщата му са били намерени няколко туби с дизелово гориво

 

Не мога да кажа името на задържания колега. С него работеха Дирекция „Вътрешна сигурност“ и арестът бе осъществен от тях. Почти никой от ангажираните сектори не узна, че има замесен колега“, допълни нашият източник.

Както стана ясно, част от арестуваните са служители на БДЖ – трима са ръководители движение, двама са били стрелочници, един е маневрист, а един е работник по поддръжката. Източени са били близо 7 тона гориво от цистерна, собственост на „Лукойл“.

Пред журналисти вчера Атанас Коев, за когото се предполага, че е тарторът на дизеловата групировка, заяви, че бил на разходка край жп прелезите, когато го арестували. Бехчет Якуб пък се оплака, че униформените му изкълчили рамото, докато му слагали белезници.  Никой от тях обаче не даде адекватно обяснение какво прави в 04 часа сутринта на глухия жп коловоз, далеч от камерите за видеонаблюдение на гарата.

Припомняме, че цистерната с дизелово гориво е била спряна на жп коловоз и с пожарникарски маркучи в туби е извършена кражба на голямо количество гориво, по първоначални данни между 6 и 7 тона. На място край цистерната бяха задържани 7 мъже, а впоследствие още 15 други, укривали откраднатото гориво – част от тях били клиенти, които купували стоката на подпазарна цена.

Арестуваните седем служители на НКЖИ са с мярка задържане до 72 часа. По-късно ще им бъде поискана и постоянна мярка – задържане под стража. Ще им бъдат повдигнати обвинения за квалифицирана кражба, извършена от длъжностни лица, използвали служебното си положение при извършването на престъплението, за което се предвижда между 1 и 10 години затвор, уточни окръжният прокурор Мария Маркова.

През 2020 г. Атанас и Ангел от Карнобат също са били арестувани за кражба на гориво от влакова композиция. Тогава двамата мъже бяха спипани от служители на РУ-Карнобат. В управляваните от двамата мъже коли бяха намерени 30 туби с около 600 литра дизелово гориво.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Радев инициира референдум за въвеждане на еврото

Президентът Румен Радев внася в Народното събрание искане за свикване...

Борисов и Пеевски: Вяра, доверие и цигарен дим

В петък, 9 май 2025 г., лидерът на ГЕРБ...

Край на тормоза: държавата удря по събирачите на дългове – идват лицензи, тавани и глоби до 5 милиона лвеа!

Събирачите на неплатени дългове да преминат от сегашния регистрационен...