събота, април 19, 2025

Бунт в Омуртаг

Date:

Сподели новината.

Жителите на Омуртаг блокираха главния път София-Варна с искане да бъде завършен водопровода към града и министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков да изпълни обещанието си за осигуряване на вода за града, дадено преди 9 месеца.

В деня на славянската книжовност протестиращите настояват да бъде завършено изпитването с вода на водопровода Ястребино-Омуртаг, което на 6-и март стигна до с. Изворово и от тогава е без движение.

Чакащите шофьори в автомобилите си и от двете страни на блокадата са проявили разбиране и са изразили подкрепа и съчувствие към тежките условия на съществуване на населението на града, който е родно място на втория български космонавт Александър Александров.

„Призоваваме всички отговорни лица на отговорните институции за казуса ни, а именно – МРРБ – министър Иван Шишков, Областна управа – Станимир Парашкевов, “ В и К“ Търговище – управител Явор Миланов, ВиК холдинг – изпълнителен директор Ирена Георгиева, да проявят зряло поведение. Да се срещнат и разберат, как ще действат от тук на сетне. Не може да си прехвърлят 9 месеца отговорност. Ако тези лица не могат да поемат отговорност и се оправдават едни с други, то мястото им не е на позициите, които заемат. На тези позиции трябва да стоят хора, които могат да поемат големи отговорности и да разрешават обществени проблеми, със замах и в кратки срокове..“ – коментира Магдалена Славова от гражданското обединение „Вода за Омуртаг“.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Извънредно: Кървав ужас в навечерието на Великден край Девин

Автомобил е обърна по таван по пътя Широка лъка...

Правителството оцеля

Правителството на Росен Желязков оцеля и при втория вот...

Трагедия край Пловдив: Жена загина, малко дете в критично състояние!

Тежка катастрофa е настъпила след 19 ч. на околовръстния път...

24-годишен от Радомир счупи абсолютен рекорд по промили алкохол на пътя

Задържан е 24-годишен водач на автомобил с 4,1 промила...