Сподели новината.

Със над  100 милиона лева по-малко ще бъде бюджетът на община Бургас за следващата година.

Със над  100 милиона лева по-малко ще бъде бюджетът на община Бургас за следващата година. Информацията бе оповестена официално, като точната цифра за 2016 година е 214 милиона лева. Голямата разлика в сумите се дължи най-вече на намалените средства, които ще бъдат усвоени по европрограми. През тази година сумата, която общината ще усвои от европейските фондове е около 160 милиона лева. 157 милиона пък са заложени като собствени приходи на общината. За 2016 година обаче корекциите са много сериозни, а общата рамка е с над 100 милиона лева по-малка. От община Бургас все още не са обявили какво ще е съотношението между собствени приходи и парите по европейски програми, но разликата идва най-вече заради по-малкото средства именно по отношение на фондовоте от ЕС. Намалената стойност на бюджета показва голямата зависимост на общината по това перо  и липсата на адекватни мерки за стимулиране на местната икономика, което би повишило приходите в хазната. В същото време от община Бургас обясняват, че имат готовност да усвоят много по-сериозни суми по европейските програми, но на този етип няма възможности за това. В следващите седмици ще започнат обществените обсъждания на проектбодюджета за 2016 година. Факт е обаче, че общината ще разполага с повече от 100 милиона лева по-малко, което ще се отрази на цялата дейност и обслужането на основните разходни  пера, както и на капиталовата програма.

четвъртък, май 8, 2025

Брутална жестокост! Жена от Карлово уби с тояга малки кученца

Date:

Сподели новината.

Жена от Карлово уби хладнокръвно две малки кучета с тояга, пише „Марица„. 

Четириногите били на възраст около месец-месец и половина, неизвестна порода, черно-бели на цвят. Остава неясна причината, заради която е отнела живота им, но действията ѝ били забелязани от граждани. Тогава е подаден сигнал в полицията за проявената жестокост към кучетата, а карловката била подведена под отговорност.

 

Тоягата, с която са умъртвени животните, била с дължина 124 см. и дебелина 20 мм.

Магистратите признали жената за виновна, като я освободили от наказателна отговорност и ѝ наложили глоба в размер на 1000 лв. Тя ще трябва да плати и съдебните разноски в размер на около 150 лв.

Решението на съда подлежи на обжалване пред Окръжния съд в града под тепетата.

Случаите на проявена жестокост към животни стават все повече. Темата е изключително чувствителна, като постоянно провокира разговори и дебати за разкриването на звено „Зоополиция“ във всеки един град. Защитници настояват убийството на животни да се третира много по-сурово от закона.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Бюджетните приходи изостават и от плана за 2025-а и от изпълнението за 2024-а

Данните за изпълнението на бюджета за първото тримесечие на...

В Женева САЩ и Китай топят ледовете

Министърът на финансите на САЩ Скот Бесент и главният...

Депутатите дадоха шест месеца срок да се изготви Пътна карта за пенсионната реформа

Социалната комисия прие проект на Решение за задължаване на...

Лукашенко помилва 42 политически затворници

Президентът на Беларус Александър Лукашенко помилва 42 души, осъдени...