неделя, април 20, 2025

Биячът на незрящи туристки в Несебър много болен, за да стои в ареста

Date:

Сподели новината.

21-годишният Тодор Николов от Несебър, който нападна незрящи туристки в центъра на Несебър преди дни, се оказва сериозно болен.

По време на заседание на районния съд в Несебър, неговият адвокат Веселина Василева представи медицинска документация, според която младият мъж страда от сериозно ендокринно заболяване, високо кръвно, нервно-вегетативна дистония и глаукома, съобщава 24 часа.

Бил е приет в софийска болница за изследвания и е изписан ден преди инцидента. Адвокатката му иска да се назначи съдебна медицинска експертиза, която да даде отговор на въпросите дали Тодор може да се лекува в ареста или заболяването му не позволява да бъде задържан.

Деянието се отличава с изключителна дързост и незачитане на човешката личност{josociallocker}

„Противопоставям се на това искане, за нас то не е необходимо. Всички сме в стрес, но ходим на работа. Какво ще стане, ако сега лицето избяга“, е заявил районният прокурор на Несебър – Радост Бошнакова, която е и наблюдаващ по делото. Тя уточнява, че 72-часовото задържане на Тодор изтича тази вечер в 20 и 30 часа и той трябва да бъде освободен.

Делото за мярката за неотклонение на Тодор ще се гледа отново на 6 юли, когато ще бъде изслушано вещото лице, назначено от съда да изготви медицинската експертиза.

Не е познат на полицията

Припомняме, инцидентът в Несебър стана известен след разпространен през медиите видеоматериал. На него се вижда как мъж напада група от туристи със зрителни дефицити на централната улиция в Стария Несебър. По-късно полицията арестува 21-годишния мъж Тодор.{/josociallocker}

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Ужасяващо! Издирван млад мъж от Кула е открит разчленен

20-годишният Мариян Пасков от Кула е убит по особено...

Предстои ни година с много нов дълг – но при какви условия?

Cъcтaвянeтo нa peдoвнo пpaвитeлcтвo и нaмaлявaнeтo нa лиxвeнитe paвнищa...

Опасни детски играчки са изтеглени от пазара в ЕС

Маска на клоун за Halloween е забранена за продажба...

„Фондацията“: Стана пред очите ни, за секунда! Благодаря, Кирчо! Чакай ни!

С емоционално съобщение от "Фондацията" се сбогуваха с Кирил...