вторник, април 22, 2025

Безработицата в Хасково литна нагоре

Date:

Сподели новината.

8.1% е равнището на безработица в Хасковска област за първите шест месеца на годината, съобщават от Регионалната служба по заетостта. Средномесечният брой на безработните е 8 495. Спрямо същия период на 2019 г. безработните се увеличават с 2 032, а равнището на безработица с 1.9%.Постъпилите на работа са 4 185. Обявените свободни работни места са 2 607, като заетите са 2 236. Включените в програми за заетост са 238, а в мерки за заетост и обучение – 30.

Само през юни безработицата в региона е 8.9% при 8.3% за страната. Тя намалява спрямо май с 0.8%, а спрямо юни миналата година се увеличава с 3.1%. Новорегистрираните безработни през месеца са 755. Най-много са от сектор „Услуги“ – 35% (264 души), 27% (204) са от Индустрията, Аграрния сектор – 3.6% (27). 260 не са определили отрасъла, от който са освободени от работа.

Към края на юни регистрираните безработни са 9 260 и намаляват спрямо предходния месец 865, а спрямо юни 2019 г. са с 3 225 повече. С най-ниско равнище на безработица са общините Димитровград – 6.8% и Хасково – 7%, а с най-високо са Маджарово – 22.8% и Ивайловград – 19.8%.

Хасковска област е на 12 място по безработица сред 28-те области на страната.

предишна статия
Следваща статия

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Скръбна вест! Почина папа Франциск

Починал е главата на Римокатолическата църква папа Франциск, предават...

Извънредно: Кървав ужас в навечерието на Великден край Девин

Автомобил е обърна по таван по пътя Широка лъка...

Правителството оцеля

Правителството на Росен Желязков оцеля и при втория вот...

Трагедия край Пловдив: Жена загина, малко дете в критично състояние!

Тежка катастрофa е настъпила след 19 ч. на околовръстния път...