събота, април 19, 2025

АПИ спира тировете по пътищата заради жегите

Date:

Сподели новината.

От 13.00 до 21.00 ще бъде ограничено движението на тирове по отделни пътни участъци.

Причината е очакваното повишение на температурите над 35 градуса.

Областните пътни управления са инструктирани да предприемат мерки за ограничаване на тежкотоварния трафик, за да се минимизират рисковете от деформации на пътната настилка и да се опази животът и здравето на пътуващите.

Камионите над 20 т ще бъдат спирани при доказана целесъобразност и това ще бъде съгласувано със съответната Областна дирекция на МВР. При въвеждане на временни ограничения те ще бъдат оповестявани до 12.00 часа на предходния ден.

При спиране на движението камионите ще изчакват извън пътното платно на определени места, без да пречат на останалите участници в движението.

АПИ уточнява, че ограничението не важи за тирове, превозващи бързоразвалящи се храни, товари на температурен режим, живи животни и опасни товари.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Правителството оцеля

Правителството на Росен Желязков оцеля и при втория вот...

Трагедия край Пловдив: Жена загина, малко дете в критично състояние!

Тежка катастрофa е настъпила след 19 ч. на околовръстния път...

24-годишен от Радомир счупи абсолютен рекорд по промили алкохол на пътя

Задържан е 24-годишен водач на автомобил с 4,1 промила...

Русе ще има функционално летище

До шест месеца летище Русе ще разполага с генерален...