неделя, април 20, 2025

Специализираната болница в Котел отново е пред фалит

Date:

Сподели новината.

Специализираната болница за рехабилитация в Котел може отново да бъде затворена, съобщава bTV.

Служителите не са получавали заплати от седем месеца, а сметките на здравното заведение са блокирани и нямат дори за ток и вода.

В болницата се лекуват деца с увреждания от цялата страна. Миналата година здравният министър обеща лечебното заведение да бъде стабилизирано.

Управителят на болницата на д-р Григор Малев заяви, че в продължение на девет месеца никой не е отпуснал никакви средства за съществуването на здравното заведение.

 

Причината- липса на персонал

„Изкарали сме около 450 000 лева за седем месеца, работейки. Те отиваха за задължения – към персонал и към кредитори. С дейността връщаме кредитите“, обясни той.

Ръководството е провело среща в Министерството на здравеопазването, на която е присъствал и кметът на Котел Коста Каранашев.

„Обясняваше, че е много трудно и не може да бъде намерен механизъм да бъде помогнато на болницата. Несериозно е принципалът да е поел ангажимент преди една година, а след това нищо не се случва“, изтъкна той.

Хората от персонала на болницата, които от месеци работят без възнаграждение, признават, че е много трудно.

Служителите са в готовност да подадат оставка през април, ако не бъдат взети мерки.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Извънредно: Кървав ужас в навечерието на Великден край Девин

Автомобил е обърна по таван по пътя Широка лъка...

Правителството оцеля

Правителството на Росен Желязков оцеля и при втория вот...

Трагедия край Пловдив: Жена загина, малко дете в критично състояние!

Тежка катастрофa е настъпила след 19 ч. на околовръстния път...

24-годишен от Радомир счупи абсолютен рекорд по промили алкохол на пътя

Задържан е 24-годишен водач на автомобил с 4,1 промила...