Сподели новината.

Със над  100 милиона лева по-малко ще бъде бюджетът на община Бургас за следващата година.

Със над  100 милиона лева по-малко ще бъде бюджетът на община Бургас за следващата година. Информацията бе оповестена официално, като точната цифра за 2016 година е 214 милиона лева. Голямата разлика в сумите се дължи най-вече на намалените средства, които ще бъдат усвоени по европрограми. През тази година сумата, която общината ще усвои от европейските фондове е около 160 милиона лева. 157 милиона пък са заложени като собствени приходи на общината. За 2016 година обаче корекциите са много сериозни, а общата рамка е с над 100 милиона лева по-малка. От община Бургас все още не са обявили какво ще е съотношението между собствени приходи и парите по европейски програми, но разликата идва най-вече заради по-малкото средства именно по отношение на фондовоте от ЕС. Намалената стойност на бюджета показва голямата зависимост на общината по това перо  и липсата на адекватни мерки за стимулиране на местната икономика, което би повишило приходите в хазната. В същото време от община Бургас обясняват, че имат готовност да усвоят много по-сериозни суми по европейските програми, но на този етип няма възможности за това. В следващите седмици ще започнат обществените обсъждания на проектбодюджета за 2016 година. Факт е обаче, че общината ще разполага с повече от 100 милиона лева по-малко, което ще се отрази на цялата дейност и обслужането на основните разходни  пера, както и на капиталовата програма.

вторник, април 29, 2025

Силен вятър спря работата на два ферибота у нас

Date:

Сподели новината.

Силен вятър спря работата на фериботната платформа, пътуваща по линията Оряхово – Бекет. Това съобщиха от „Гранична полиция“.

Преустановяването на дейността е влязло в сила от 12.30 часа днес.

Фериботната платформа е на българска територия, допълват от ведомството.

По-рано днес поради силен вятър беше преустановена работата и на ферибота по линията Свищов – Зимнич. Към момента платформата се намира на румънския бряг на река Дунав.

Служители на „Гранична полиция“ съветват шофьорите на пристигащите на изход от България автомобили да се насочат към съседни гранични контролно-пропускателни пунктове.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Изрод от Луковит преби и хвърли 12 г. момче от мост, причината е скандална

Служители на полицията в Луковит разследват случай от 27...

Владимир Крумов е новият областен управител на Бургас

С решение на Министерския съвет бяха назначени трима нови...

Трус разлюля Бургас

Земетресението притесни бургазлии десетина минути преди 13 часа днес. Трусът се...

Скръбна вест! Почина папа Франциск

Починал е главата на Римокатолическата църква папа Франциск, предават...