понеделник, април 21, 2025

Ад в Кресна! Има опасност от взрив

Date:

Сподели новината.

Огнен ад в Кресна! Още през деня пламнаха складове на биопродукти „Моравско село“ в бившия стопански двор. Запали се и oще един склад – на „Диамант Инвест“, а огънят се разрастна към помещения на фирма за чистота и продължава и в момента информира struma.com. 

В него се съхраняват 8 тона амониева селитра. Огнеборците все още не смеят да проникнат вътре, заради опасността от взрив.

Ако се запалят чувалите с тор, то ще стане страшно, затова и се действа много предпазливо.

Огнеборците гасят отдалеч с маркучи. Три екипа са на място, повикани са още.

На място е и кметът на Кресна Николай Георгиев, който поддържа връзка с огнеборците. В гасенето се включват и доброволци. Според свидетели, огънят е тръгнал от склада на „Моравско село“.

„Чухме някакво пукане, свистене и огънят лумна. Предполагаме, че е станало някъде късо съединение“, коментира пред struma.com свидетел от мястото на стихията.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Скръбна вест! Почина папа Франциск

Починал е главата на Римокатолическата църква папа Франциск, предават...

Извънредно: Кървав ужас в навечерието на Великден край Девин

Автомобил е обърна по таван по пътя Широка лъка...

Правителството оцеля

Правителството на Росен Желязков оцеля и при втория вот...

Трагедия край Пловдив: Жена загина, малко дете в критично състояние!

Тежка катастрофa е настъпила след 19 ч. на околовръстния път...