Или остаряваме и ставаме все по-сприхави с течение на времето, или в последно време Facebook се превръща във все по-неприятно място за пребиваване, пише obekti.bg
Когато успеем някак си да преодолеем десетките бебешки снимки и епични любовни поеми на току-що сгодилите се влюбени, оставаме с политически речи и спам. И да – всичко това идва от нашите „приятели“.
В следващите редове ще видите 10 от най-дразнещите неща, на които човек може да попадне в най-голямата социална мрежа в света. Може би вашите приятели правят едно – или недай си Боже – всички тях? Преценете сами:
1. Родители, предоставящи твърде много подробности
Харесваме вашите бебета, наистина. Това, което ни дразни обаче, са всекидневните и подробни описания на всяка тяхна стъпка. Последното нещо, на което искаме да ставаме свидетели ежедневно, са 46 публикации от този тип.
2. Маркетинг
Поздравления, имате работа. Това обаче важи и за по-голямата част от милионите потребители на Facebook.
Единственото нещо, което искаме от вас, е следното: ако сте твърдо решили да промотирате нещо, създадете съответната маркетинг страница. Ако искате обаче да загубите повечето си приятели, продължавайте да ги спамите с различни оферти.
3. Умишлено неясни статуси
Обикновено хората, които пишат подобни публикации, целят две неща – да предизвикат вниманието към себе си и да накарат някой техен приятел да ги попита какво става, или са своеобразен вик за помощ.
Ето няколко примера:
„Чудя се дали си струваше…“
„Да, точно това се случи.“
„Кармата е кучка.“
4. Постоянни чекирания
Едва ли на някого му пука, че тази седмица сте отишли за трети път да пиете кафе в заведението срещу вас. Пък и честно казано не искам шефа ми да знае, че сряда вечерта съм прекарал „Цяла-нощ-пиейки-бира-в-бара-на-ъгъла“.
5. Хвалебствени изказвания, облечени във фалшива скромност
Нека това изказване говори само за себе си: „Понякога ми се иска да не съм 90-60-90 и поразително красива. Тогава щях да мога да ходя по улиците съвсем необезпокоявана.“
6. Суета
MySpace популяризира самоснимането, но Facebook определено се старае да не умре.
7. Текстове на песни
Не живеем в пещери – и ние харесваме да слушаме хубава музика от време на време. Четенето на произволни текстове на песни, извадени от контекста обаче, определено не ни настройва музикално.
8. Мрънкания на политическа тема
Дали [сложете произволно политическо име] ви възнаграждава всеки път, когато съобщавате нещо, което той/тя е направил/а? Не? А би трябвало.
9. Синхронизация с Twitter
Не бъркайте Twitter с Facebook. Публикациите в микроблогърския сайт често въобще не пасват на това, което всъщност представлява Facebook.
10. Етикети-фантоми
В интерес на истината ме няма на снимката на този прекрасен залез. На теб обаче ти се иска да съм там. Или пък просто искаш да те намразя, така ли?