понеделник, април 21, 2025

В Провадия започна дейност нова мина за добив на сол

Date:

Сподели новината.

Праисторически солодобивен и градски център „Провадия-Солницата“ ще започне да посреща посетители от 10 август, съобщиха от там на Фейсбук страницата си. Решението е взето след множество запитвания от желаещи.

Центърът ще приема гости на малки групи – до 3 – 4 души (до пет групи на ден) всеки делничен ден от 9:00 до 13:00 ч. Целта е да се спазват възможно най-стрикто всички противоепидемични мерки и дасе ограничат рисковете от заразяване. Посещенията ще бъдат възможни до 25 септември 2020 г.

Носенето на маски от туристите е задължително.

Сътрудник ще съпровожда групите по време на кратката обиколка, която през тази година ще бъде възможна само по периферията на селищната могила – за да бъде спазено изискването за социална дистанция и в името на здравето, както на археологическия екип и работниците на разкопките, така и на посетителите.

Желаещите да посетят солната забележителност е необходимо да направят предварителна заявка чрез съобщение на Фейсбук страницата на центъра минимум 24 часа предварително.

Тази година заради епидемичната обстановка на място няма да се провежда традиционния Ден на отворените зрати, казват още от „Провадия-Солницата“.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Извънредно: Кървав ужас в навечерието на Великден край Девин

Автомобил е обърна по таван по пътя Широка лъка...

Правителството оцеля

Правителството на Росен Желязков оцеля и при втория вот...

Трагедия край Пловдив: Жена загина, малко дете в критично състояние!

Тежка катастрофa е настъпила след 19 ч. на околовръстния път...

24-годишен от Радомир счупи абсолютен рекорд по промили алкохол на пътя

Задържан е 24-годишен водач на автомобил с 4,1 промила...