неделя, април 20, 2025

Български майстори в Англия вадят по 200 паунда на ден

Date:

Сподели новината.

Български майстори в строителството в Англия вече достигат доста добри надници дори и за мащабите на Англия. При някои от дейностите се достига и до 200 паунда на ден. Става въпрос за поставяне на плочки и фаянс, за което се изисква по-голяма квалификация и умение. Много добре заплатени са и електричарите, също в този бранш.
45-годишният Явор Георгиев е от Варна и работи в Лондон от 4 години.
„Вярно е, че се стига до доста добри пари. Аз лично съм заработвал и по 210 паунда за един ден. Фаянсаджия съм. Много е важно в каква фирма работиш, как се пазариш. Всичко е относително. Тук има и фалшиви работодатели, които лъжат. Английските фирми са коректни. Аз започнах в началото като общ работник за 70-80 паунда, но след това вдигнах парите. Доволен съм. В България преди няколко години имаше криза в строителството, сега чувам, че е по-добре. Все пак такива пари там и като фаянсаджия няма как да печеля. Средно заработвам по 150-160 паунда. На месец стигам до 3600-4000 паунда. Почивам два дни седмично.Животът в Лондон обаче е скъп. Квартирата му е около 1000 паунда, имам транспорт, други разходи. Трябва да плащам данъци и осигуровки.  Но е много по-добре от България.Не знам дали ще се връщам.- коментира Явор.
Той смята дори да захване собствен бизнес и да организира бригада, която да поема отделни строителни обекти. Според Явор Георгиев по този начин могат за него да оставят и по 10-12 хиляди паунда в зависимост от обекта. На първо време е невъзможно да се поемат някакви големи ангажименти защото няма достатъчно човешки и технически ресурс.

1 коментар

  1. То след като си платиш данаците се падат между 2400 2600 на месец минус най скъпата квартира във света и всеки ден плащане за скъпи влакове понеже обекта не е на пъпа на центъра.Баба знае 2 и 200 ама така написано звучи като мали 5 бона лева чиста пара а па то не е така.

коментарите са затворени.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Извънредно: Кървав ужас в навечерието на Великден край Девин

Автомобил е обърна по таван по пътя Широка лъка...

Правителството оцеля

Правителството на Росен Желязков оцеля и при втория вот...

Трагедия край Пловдив: Жена загина, малко дете в критично състояние!

Тежка катастрофa е настъпила след 19 ч. на околовръстния път...

24-годишен от Радомир счупи абсолютен рекорд по промили алкохол на пътя

Задържан е 24-годишен водач на автомобил с 4,1 промила...