неделя, април 20, 2025

Норвежки инвеститор строи завод за обработка на сьомга в Айтос

Date:

Сподели новината.

Норвежката дружество „Алмар Сийфуд” АД ще изгради завод за филетирана сьомга в българския град Айтос. Инвестицията е в размер на 5 милиона лева. Това става ясно от съобщение на сайта на общината.

Общинският съвет вече е одобрил искането на инвеститора за изграждането на път до терена, на който ще се строи завода. Теренът е в непосредствена близост до изградения през 2014 г. завод на мариновани скариди, встрани от пътя за с. Карагеоргиево.

Новата пътна връзка ще осигури достъп до двата имота, собственост на „Алмар Сийфуд” АД, които са с площ 87 кв.м. Те ще бъде част от линейната инфраструктура към бъдещия цех за обработка на сьомга.

По предложението на инвеститора Община Айтос работи от миналия мандат. На последното заседание на Общински съвет – Айтос, на 16 септември м.г. беше дадено и разрешение за проектиране и изработване на ПУП-ПРЗ за двата имота в м. „Татарски ниви“ край Айтос, за сметка на инвеститора „Алмар Сийфуд” АД.

По предварителна информация в новото предприятие ще бъдат открити не по-малко от 100 работни места.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Пивоварите се похвалиха – продажбите на бира са дали над 435 млн. лв. на бюджета

Съюзът на пивоварите в България (СПБ) отбеляза 20-ата си...

Министерство на енергетиката застава твърдо зад Закона за ВЕИ

Министерство на енергетиката твърдо зад Закона за ВЕИ. Това стана...

Продава се завод на изумителна цена в Асеновград

Още един индустриален обект в Пловдивска област е напът...

Цeнитe нa ĸoлитe нa cтapo y нac тpъгвaт нaдoлy – ĸaĸви ca тeндeнциитe нa пaзapa

Πaзapът нa yпoтpeбявaни aвтoмoбили в Бългapия тaзи щe пpeминe...